About this product
ΓΙΑ 1η ΦΟΡΑ ΣΕ ΧΡΩΜΑΤΙΣΤΟ ΒΙΝΥΛΙΟ 180 γραμμαρίων
ΣΥΛΛΕΚΤΙΚΗ ΕΚΔΟΣΗ! ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΑ ΑΝΤΙΤΥΠΑ!
Κυκλοφόρησε από τη ΛΥΡΑ το 1984 και είναι ο πρώτος δίσκος που μαζί με το Γκάλοπ (1985) και τα Λεπιδόπτερα (1986), καθόρισαν το στίγμα της Λένας Πλάτωνος στην ελληνική ηλεκτρονική μουσική.
Οι συνθέσεις της ακολουθούν μινιμαλιστικά μοτίβα με έντονη τη χρήση των πλήκτρων, ενώ οι στίχοι της, συνήθως σουρεαλιστικοί στην εκφορά τους, είναι ωστόσο άμεσοι και θίγουν θέματα της καθημερινότητας και των προσωπικών σχέσεων, ειδικά του έρωτα και της αποξένωσης, και διακρίνονται για την τρυφερότητα και άλλες φορές την παιδική αθωότητά τους.
Κυκλοφορεί σε ΚΟΚΚΙΝΟ ΒΙΝΥΛΙΟ 180 ΓΡ!
Κριτικές
Δε βρέθηκαν Κριτικές