About this product
Κυκλοφόρησε από τη ΛΥΡΑ το 1984 και είναι ο πρώτος δίσκος που μαζί με το Γκάλοπ (1985) και τα Λεπιδόπτερα (1986), καθόρισαν το στίγμα της Λένας Πλάτωνος στην ελληνική ηλεκτρονική μουσική.
Οι συνθέσεις της ακολουθούν μινιμαλιστικά μοτίβα με έντονη τη χρήση των πλήκτρων, ενώ οι στίχοι της, συνήθως σουρεαλιστικοί στην εκφορά τους, είναι ωστόσο άμεσοι και θίγουν θέματα της καθημερινότητας και των προσωπικών σχέσεων, ειδικά του έρωτα και της αποξένωσης, και διακρίνονται για την τρυφερότητα και άλλες φορές την παιδική αθωότητά τους.
Κυκλοφορεί σε ΚΟΚΚΙΝΟ ΒΙΝΥΛΙΟ 180γρ.!
ΤΙΤΛΟΙ
1. ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ ΠΑΡΑΜΟΝΗΣ
2. Η ΚΥΨΕΛΗ
3. ΜΠΛΕ -
4. ΜΙΡΑΜΠΙΛΛΙΑ -
5. ΣΤΟΠ
6. ΑΛΛΟΘΙ ΜΕ 39 ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ
7. LEGO
8. Η ΛΑΘΟΣ ΑΓΑΠΗ
9. ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ
10. HOPING BY SHOPPING
Отзывы
Отзывы не найдены